Odkąd nastąpił szybki rozwój internetu, a dostęp do niego stał się powszechny każda szanująca się osoba czy firma zmierza do tego, aby wykorzystać internet do promocji swojej marki lub zwiększenia obrotów firmy.
Bardzo ważną rolę w promocji odgrywa nazwa Twojej domeny internetowej. Osobiście polecam żeby nazwa domeny była zakończona końcówką .pl, ponieważ jest to najczęściej spotykana domena w Polsce.

Najtańsze domeny – dobry wybór

Spośród czołowych i liczących się dostawców domen można wymienić: nazwa.pl; domeny.tv; home.pl; 1&1, ponieważ są to zarazem najtańsze domeny. Każdy z tych dostawców proponuje przez pierwszy rok domenę dla firm za 0 złotych, a dla osób fizycznych za kilkanaście złotych (do 15 zł z Vat). Czyli tak naprawdę niewielki wydatek na rozpoczęcie swojej działalności. Jak już pewnie zauważyłeś(aś) możesz mieć najtańsze domeny od profesjonalnych usługodawców.

W przypadku firmy proponuje nadać taką nazwę domeny, która powiązana byłaby z jej działalnością. Nazwa powinna być w miarę krótka ze względu na to, że szybciej zostanie zapamiętana. Pominął bym dodatkowe znaki specjalne lub cyfry, które mogą utrudniać zapamiętanie Twojej domeny, a tym samym powstanie problem z dotarciem do Ciebie.

Z kolei dla osób fizycznych, które zaczynają swoją przygodę z internetem i chcą być rozpoznawali w internecie proponuje założenie domeny składającej się z imienia i nazwiska. W moim przypadku jest to: przemekdymek.pl

Co jeszcze oferują nam najtańsze domeny?

Większość z usługodawców domen internetowych przy zakupie ich domeny daje możliwość uczestniczenia w programie partnerskim, gdzie na starcie możesz dodatkowo zarobić pieniądze lub nagrody rzeczowe za polecanie ich usług. Każdy usługodawca ma trochę inny program partnerski więc warto prześledzić co by Ciebie interesowało.

Na początku mojej działalności w internecie miałem jeden cel znaleźć najtańsze domeny. Osobiście wybrałem domenę:

W swoim wyborze kierowałem się właśnie ciekawym programem partnerskim, który pozwolił mi na zarobienie kilkunasty złotych oraz odebranie routera WiFi. Dzięki polecaniu usług nazwa.pl zbierają się punkty, które możemy wymienić na nagrody lub opłacać nimi nasze własne usługi, z których korzystamy takie jak: domeny, hosting, strony www itp. Najtańsze domeny to pierwszy krok, aby zaistnieć w sieci, więc zapraszam do rejestracji Twojej własnej domeny.
Jeżeli już zdecydowałeś(aś) się na własną domenę to zapraszam również do przeczytania mojego wpisu opłacalny biznes, który pokaże Ci jak można bardzo tanio rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem w sieci.
Wniosek jest jeden najtańsze domeny to również profesjonalne domeny.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Host Then Profit – w polskiej wersji językowej

Projekt Host Then Profit w polskiej wersji językowej. 6 września,...

Zamknij