Rejestracja domen a oszczędność pieniędzyRejestracja domen stała się bardzo popularna w Polsce. Coraz więcej osób prywatnych a także firm chce zaistnieć w Internecie. Jest takie powiedzenie: „Jak Cię nie można znaleźć w Internecie to nie istniejesz.” Smutne, ale prawdziwe. Dlatego każda szanująca się osoba czy firma wykupuje własną domenę, którą później pozycjonuje w Internecie.

Rejestracja domen a usługodawcy. Którego mam wybrać?

Bardzo ciekawe i niby proste pytanie. Też tak myślałem na początku gdy zaczynałem swoją przygodę z ebiznesem. Wydawało mi się że wszystko jedno gdzie się wykupi domenę, bo wszędzie są takie same lub bardzo zbliżone ceny w pierwszym roku korzystania z domeny. Ta kwota wynosi ok. 13 PLN czyli niewiele.

Wpisując do wyszukiwarki google frazę „rejestracja domen” w wynikach wyszukiwania pojawiają się takie firmy jak: nazwa.pl; home.pl; 1and1.pl. Wymienieni tutaj rejestratorzy domen mają wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. To oznacza, że ich strony są dobrze pozycjonowane a także korzystają z płatnej reklamy google => adwords.

Często nie zastanawiając się nad tym i porównując ceny w promocji bierzemy pierwszego lepszego usługodawcę domen. Zdziwienie przychodzi zazwyczaj w momencie odnowienia domeny po roku czasu, gdy rachunek za przedłużenie domeny na kolejny rok jest dość znaczący np. nazwa.pl – 123zł brutto itd.

Dlatego już na początku warto przejrzeć cenniki usługodawców i zobaczyć ile będzie kosztowało nas przedłużenie domeny po roku czasu. Rejestracja domen nie musi być droga jeżeli podejdziemy do tematu z głową. Warto wziąć pod uwagę takich rejestratorów domen jak ovh.pl; domeny.tv; taniedomeny.org; gdzie koszty przedłużenia są prawie o połowę niższe a funkcjonalność taka sama.

Rejestracja domen a kruczki prawne

Pamiętaj o tym, że zanim kupisz domenę warto przeczytać umowę z danym operatorem. Chodzi o to, że w przypadku gdybyśmy chcieli przetransferować domenę do innego operatora co zazwyczaj możemy zrobić za darmo to i tak często musimy opłacić przedłużenie domeny u pierwotnego rejestratora na kolejny rok ze względu na zapisy w umowie. A jak już wiesz rejestracja domen może słono kosztować.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Familo sekret został wyjawiony

Familo a nie Klub Konsumenta to nowa nazwa rewelacyjnego projektu....

Zamknij