Transfer domeny do innego usługodawcyTransfer domeny czyli inaczej przeniesienie domeny jest dość proste do zrobienia przez każdego kto już taką domenę posiada. Zdarza się czasami tak, że kupując po raz pierwszy domenę nie przywiązujemy wagi do tego ile będzie nas kosztowało przedłużenie tej domeny na kolejne lata. Często okazuje się, że wybraliśmy akurat dość drogą opcję spośród dostępnych na rynku. Oczywiście jeżeli zrobimy wszystko z głową to na takiej domenie możemy zaoszczędzić nawet do 60zł rocznie. Czy jest to mało czy dużo zdecyduj sam lub sama. Jeżeli nie zależy nam na tej domenie to po prostu jej nie przedłużymy i po sprawie. Jednak jeżeli włożyliśmy w jej rozwój swój czas a niekiedy pieniądze to warto pomyśleć o zmianie usługodawcy co szczególnie jest zalecane jeżeli posiadamy kilka domen, bo jak wiadomo nikt nie lubi wydawać bez sensu pieniędzy.

Transfer domeny z nazwa.pl do OVH – procedury postępowania

Większość dostawców domen za transfer domeny szczególnie z końcówką .pl nie pobiera żadnej opłaty. Dlatego warto to wykorzystać i przenieść taką domenę odpowiednio wcześniej zupełnie za darmo.

W moim przypadku wyglądało to następująco zalogowałem się do swojego panelu klienta w OVH i wybrałem opcję więcej usług.
transfer domeny
Przechodzimy do okna z dostępnymi usługami gdzie mamy możliwość zamówienie lub transferu domeny.
krok2
Następnie wpisujemy naszą nazwę domeny i przechodzimy dalej
krok3
W kolejnym kroku potwierdzamy, że jesteśmy właścicielem domeny i chcemy ją przetransferować.
krok4
Dostajemy informację, że taka domena już istnieje i transfer domeny jest tylko możliwy pod warunkiem, że jesteśmy jej właścicielem
krok5
Gdy już potwierdzimy transfer domeny to przechodzimy do wyboru oferty dla naszej domeny. Możemy wybrać opcję darmową, która w zupełności wystarcza na podstawowe potrzeby.
krok6
Ostatni krok polega na wpisaniu kodu autoryzacyjnego authinfo i jego zatwierdzenia. Od tego momentu nasza domena jest przenoszona do usługodawcy w moim wypadku to OVH. Domena w tym czasie działa tak jak do tej pory tzn. nie ma żadnych przerw w jej działaniu.
krok7

Transfer domeny czyli kod authinfo potrzebny do przeniesienia domeny

Zanim zabierzemy się za przeniesienie domeny warto postarać się o kod autoryzacyjny. W tym celu najlepiej napisać do obecnego usługodawcy domeny o przesłanie wzoru wniosku potrzebnego do wydania kodu authinfo.

Wzór takiego wniosku możesz pobrać tutaj

Po wypełnieniu wniosku i wysłaniu usługodawcy czekamy już tylko na kod autoryzacyjny (najlepiej zaznaczyć aby przyszedł na maila wtedy nie tracimy zbędnego czasu). Gdy już dostaniemy kod możemy zrobić transfer domeny.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rejestracja domen a oszczędność pieniędzy

Rejestracja domen stała się bardzo popularna w Polsce. Coraz więcej...

Zamknij