Częste zmiany na facebooku to już standard i dlatego nie każdy może sobie z tym poradzić. Dzisiaj krótko pokaże jak zmienić zdjęcie profilowe na facebooku? Najważniejszą rzeczą przed umieszczeniem zdjęcia jest jego dostosowanie do wymaganych wymiarów, które narzuca nam facebook. Idealne zdjęcie powinno mieć wymiary 180x180px. Wszystkie zdjęcia, które będą miały szerokość poniżej 180px nie zostaną zaakceptowane, a facebook poprosi nas o znalezienie zdjęcia spełniającego wymagania. Problem powstaje wówczas gdy okazuje się, że żadne z naszych zdjęć nie ma takich wymiarów, a my chcemy żeby zdjęcie wyglądało naprawdę profesjonalnie. W tym celu musimy skorzystać z dowolnego edytora graficznego, który posiada opcję zmiany rozmiaru zdjęcia. Proponuje korzystać z takich popularnych programów jak wbudowany w Windowsa Paint lub bardzo funkcjonalny darmowy Gimp.

Jak zmienić zdjęcie profilowe na facebooku w programie graficznym Paint?

Na początek znajdujemy w swoim komputerze interesujące nas zdjęcie, które będziemy chcieli wykorzystać na naszym profilu. Oczywiście zdjęcie powinno być odpowiednio dobrane do charakteru strony. Otwieramy je edytorze graficznym Paint. Następnie klikamy na zakładkę zmień rozmiar. Otwiera nam się okno zmiany rozmiaru, w którym odhaczamy opcję zachowaj współczynnik proporcji z racji tego, że chcemy idealnie dopasować swoje zdjęcie profilowe. W kolejnym kroku przełączmy się z wartości procentowej na piksele i wpisujemy swoje wymiary zdjęcia i klikamy na przycisk ok. Oczywiście pamiętamy o zapisaniu nowych ustawień.

Jak umieścić nasze zdjęcie profilowe na facebooku?

Logujemy się do naszego konta na facebooku i najeżdżamy kursorem na okienko ze zdjęciem profilowym w którym dodajemy nowe (w przypadku gdy wcześniej nie mieliśmy jeszcze zamieszczonego żadnego zdjęcia) lub edytujemy istniejące.

[jwplayer mediaid=”990″]

Podobne wpisy:
1. Zarabianie przez internet – Akademia CB7. Dzisiaj chciałbym nawiązać do tej bardzo popularnej frazy „zarabianie przez internet”. Sporo osób wpisuje ją w wyszukiwarkę, ponieważ liczą że znajdą odpowiedz na nurtujący ich problem czyli temat zarabianie przez internet. Co prawda…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zarabianie na blogu – krok po kroku

Długo się zastanawiałem w jakiej formie przedstawić Ci wpis Zarabianie...

Zamknij